Příběh pacientky: Včasná diagnostika infarktu mi zachránila život
Infarkt myokardu může zasáhnout nečekaně, a to i ty, kteří na první pohled žijí aktivním a zdravým životem. Jaké jsou hlavní příznaky, kdy neodkládat návštěvu lékaře a co dělat (nebo naopak nedělat), pokud se objeví? Přečti si příběh Jany, které rychlá diagnostika zachránila život, a zjisti, proč je důležité naslouchat svému tělu a nepodceňovat varovné signály. Prevence a včasná reakce mohou být klíčem k záchraně života – nejen tvého, ale i tvých blízkých.
Sezónní viróza i nebezpečný zápal plic - Jak se můžeme bránit proti každoročnímu útoku chřipkového viru?
Rýmička nebo závažné respirační onemocnění, se kterým lze snadno skončit i v nemocnici. To je chřipka - virus se kterým se každoročně potká miliony lidí po celém světě. 🏥 Pojďme se podívat jak můžeme proti tomuto zrádnému onemocnění snadno a účinně bojovat. 🤺
Mužské zdraví: Rakovina varlat a samovyšetření
Aneb saháš si na ně každý měsíc? Ačkoliv to možná zní trochu zvláštně, jedním z hlavních pilířů prevence rakoviny varlat je právě samovyšetřování!
Mužské zdraví: Kdy je čas navštívit urologa a proč je prevence důležitá
🚨 Pozor, pozor! Je tu listopad – měsíc mužského zdraví a my přinášíme veledůležité informace, které mohou být právě pro tebe. Při jakých obtížích je vhodné vyhledat urologa? Jaké jsou příznaky rakoviny varlat a prostaty? Existují rizikové faktory? A jakou roli hraje životní styl? Na tyhle otázky odpovídáme v dnešním článku, tak pojďme do toho!
Testování na mutace BRCA genů: Proč ho podstoupit a jak přispívá k prevenci rakoviny
Angelina Jolie, preventivní mastektomie, zvýšené riziko rakoviny nejen prsu, ale i vaječníků nebo prostaty. Říkají ti něco geny BRCA? Jedná se o tzv. breast cancer genes a jsou zodpovědné za opravování naší genetické informace v buňkách. Máme dva druhy: BRCA 1 a BRCA 2. Jak probíhá testování na mutace BRCA genů?
Mindfulness: Jak lépe zvládat stres
Někdy se říká, že žijeme v rychlé době – z každé strany se na nás valí nekonečné proudy informací, zpráv a zábavy. Zároveň je tu ale i neustálý tlak na výkon a schopnost se v měnícím se světě zorientovat. Co kdyby tu ale byla poměrně jednoduchá metoda – schopnost, kterou se můžeš naučit a rozvíjet – a která by ti pomohla tenhle stres a konstantní změny překonat? 👀 Neuvěříš tomu, ale je tu s námi už 40 let!
Preventivní vyšetření prsou: Sahej si na ně a choď pravidelně na mamografii!
Saháš si někdy na prsa? Sahá ti na ně tvůj kluk nebo tvoje holka? Alespoň jednou měsíčně by sis na ně totiž sáhnout měla a my ti hned povíme, jak na to.
Typy demence: Příznaky, příčiny a jak jim předcházet
Demence ovlivní v průběhu života snad každého z nás různými způsoby. Ať už se vyskytne u tvých blízkých nebo přímo u tebe. Pojď se s námi podívat jaké typy demence existují.
Co můžeš udělat pro prevenci demence už dnes?
Demenci, včetně Alzheimerovy choroby, nelze nikdy zcela předejít. S rizikovými faktory jako je věk nebo genetika nic udělat nemůžeme, ale mnoho dalších rizikových faktorů můžeš ovlivnit změnou životního stylu a důslednou léčbou chronických onemocnění. To vše může kromě jiného i výrazně oddálit její nástup. Pojďme se podívat jak na to 💪🏻
Připrav se na sezónu očkováním: Chřipka, RSV, covid a meningokoky
Neradi to říkáme, ale léto se pomalu chýlí ke konci … 😭 Vystřídá ho ale jiné období spousta mlhy, deště a nachlazení - sezóna respiračních infekcí je tady! I během ní můžeš během být ale v klidu. A to když nezapomeneš na přípravu na zimu a dobrovolné očkování! Pojďme se tedy podívat, proti čemu se můžeme během tzv. chřipkové sezóny efektivně bránit. 🥊