Naše projekty

Vzděláváme veřejnost v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Nezapomínáme ale ani na reprodukční a duševní zdraví. 

Prevence
onkologických onemocnění

V rámci kampaně Sahám si na ně každý měsíc#prsakoule učíme, jak si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas. Málokdo totiž ví, že by na ně alespoň 1× měsíčně měl sáhnout správně a provádět samovyšetřování.

Oficiálním hashtagem kampaně je #prsakoule.

Prevence
kardiovaskulárních
onemocnění

V rámci kampaně Žiješ srdcem učíme, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním, jak je včas odhalit, jak včas rozpoznat příznaky infarktu i mrtvice, ale také jak se zachovat, pokud se s infarktem či mrtvicí setkají u sebe nebo u někoho ve svém okolí. Málokdo totiž ví, jak se o svoje srdce & cévy správně starat.

Oficiálním hashtagem je #zijessrdcem.

Reprodukční zdraví

Naše kampaň Dole dobrý učí, jak předcházet a včas rozpoznat sexuálně přenosná onemocnění, i kam zajít, pokud se člověk v této situaci ocitne. Věnuje se také prevenci a léčbě neplodnosti, i dosud tabuizovaným tématům jako je inkontinence a erektilní dysfunkce. V neposlední řadě připomíná různé formy antikoncepce a učí správné techniky jejího používání.

Oficiální hashtagem je #doledobry.

Duševní zdraví

Zdravá mysl je důležitou součástí celkového zdraví. Potřebuje stejnou pozornost jako tělo. Proto učíme ostatní, jak pečovat o své #dobrenitro, jak se duševní onemocnění projevují a co dělat, když se s nimi setkáme. Poradíme, na jakého odborníka se obrátit a jak jim účinně předcházet.

Oficiální hashtagem je #dobrenitro.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl je významným preventabilním faktorem nejčastějších civilizačních nemocí jako jsou nemoci srdce, rakovina, demence a cukrovka. Prevence začíná v rukou každého z nás a je jen na nás, jak se k ní postavíme.

Během školení Zdravý životní styl si povíme, jak se neztratit v záplavě doporučení ke stravě, pohybu a spánku, které jsou dnes dostupné online a projdeme si 15 klíčových bodů na cestě k dlouhému a spokojenému životu ve zdraví.

Mobilní aplikace Preventivka

Měj své zdraví pevně v rukou a nezapomeň už ani na jednu prohlídku! 

  • Zapamatuje si všechny termíny tvých prohlídek a připomene ti je.

  • Připomene ti také samovyšetření prsou či varlat.

  • Naučí tě, že pro své zdraví můžeš udělat něco každý den.

Staňte se naším partnerem!

Zaujal vás některý z našich projektů a rádi byste společně s námi šířili povědomí o prevenci? Ozvěte se nám.