Jak rozeznat obyčejné chrápání od spánkové apnoe?

Jak rozeznat obyčejné chrápání od spánkové apnoe?

Spánek je základním pilířem našeho fyzického a duševního zdraví. Během spánku se naše tělo regeneruje a obnovuje, proto je důležité spát kvalitně, nepřerušovaně a nepodceňovat možné problémy. Ty se na první pohled mohou zdát banálně, ale ve výsledku mohou mít vážné důsledky pro naše zdraví. Příkladem je spánková apnoe, která mnohdy vypadá jako obyčejné chrápání. Jak takovou spánkovou apnoi poznat?

Jak poznat mozkovou mrtvici?

Jak poznat mozkovou mrtvici?

Náhlé přerušení krevního zásobení částí mozku může mít fatální následky. Mozková mrtvice je vážným zdravotním stavem, který ročně postihuje až 25 000 lidí v České republice. Ačkoli se nejčastěji vyskytuje po 55. roce života, může se objevit i u mladších jedinců. Bohužel je mrtvice druhou nejčastější příčinou úmrtí ve světě.

Co (možná) nevíš o atopickém ekzému?

Co (možná) nevíš o atopickém ekzému?

Atopická dermatitida (AD), kterou často nazýváme atopický ekzém, je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se může projevovat v různých věkových skupinách. Jestliže trpíš atopickou dermatitidou, nejsi sám. Ekzém je stále častější a v posledních letech se počet pacientů neustále zvyšuje.

Nech si bezplatně vyšetřit svá mateřská znaménka

Nech si bezplatně vyšetřit svá mateřská znaménka

Podle statistik je na světě každý rok objeveno až 200 000 nových případů melanomu. Právě proto přichází i letos značka La Roche-Posay s celosvětovou kampaní „SKINCHECKER“. Ta má za cíl zdůraznit význam prevence rakoviny kůže a vyzvat širokou veřejnost k aktivní účasti na kontrole mateřských znamének. A Loono bude její součástí!

Jaká jsou nepovinná očkování u dětí?

Jaká jsou nepovinná očkování u dětí?

Plošné očkování dětí je velmi účinnou prevencí. A to i včetně očkování nepovinnými vakcínami. Ty chrání děti před závažnými onemocněními, která mohou mít vážné následky pro jejich zdraví. Vakcíny přispívají také k ochraně celé společnosti tím, že snižují výskyt infekcí a šíření chorob. Kolektivní imunita, která se dosahuje díky očkování, je zvláště důležitá pro osoby, které se nemohou očkovat z důvodů zdravotních, například kvůli oslabenému imunitnímu systému.

Jaká jsou povinná očkování u dětí?

Jaká jsou povinná očkování u dětí?

Očkování v dětském věku je důležitým preventivním opatřením, které chrání děti před nebezpečnými infekčními chorobami a v mnoha případech zvyšuje imunitu celé populace. Jaká očkování jsou v České republice povinná a proti jakým onemocněním tě chrání? 

Světový den zdraví: 15 tipů, jak pečovat o své zdraví

Světový den zdraví: 15 tipů, jak pečovat o své zdraví

Světový den zdraví připadá každý rok na 7. dubna a slouží jako připomínka toho, jak důležité je udržovat si pevné zdraví. Proto jsme pro tebe připravili 15 tipů, které ti pomohou zůstat zdravý/á a fit. Tyto jednoduché rady týkající se životního stylu, stravování a pohybu by měly být součástí tvého každodenního života. Chceš se dozvědět, jak se o své zdraví starat co nejlépe?

Nejčastější mýty a fakta o očkování

Nejčastější mýty a fakta o očkování

Očkování patří mezi nejdůležitější způsoby prevence infekčních chorob a záchranu lidských životů. Přesto se kolem něj objevují různé mýty a dezinformace, které mohou vést k nezodpovědnému chování a ohrožení zdraví lidí. Společně se podíváme na největší mýty týkající se očkování a na to, co říkají vědecká fakta.

Očkování: Jak funguje a proč se ho nemusíš bát?

Očkování: Jak funguje a proč se ho nemusíš bát?

Očkování je bezpochyby téma, o kterém se hodně mluví. Cílem očkování je vymýcení daného onemocnění. Stejně tak, jako tomu bylo u pravých neštovic, se kterými se díky tomu nemusíme potýkat. U některých onemocnění, které dodnes neumíme léčit, je očkování naší jedinou možností, jak snížit výskyt tohoto onemocnění mezi lidmi. Zajímá tě, na jakém principu funguje a proč je nutné se nechávat přeočkovat?

Kdy navštívit dětského zubního lékaře?

Kdy navštívit dětského zubního lékaře?

Mléčné zuby jsou důležité pro vývoj čelisti a jejich předčasná ztráta může mít za následek nesprávné uspořádání stálého chrupu. Proto je důležité pečovat o ústní zdraví u dětí nejen doma, ale nezapomínat také na návštěvy zubaře nebo dentální hygieny.