Veďte své žáky k prevenci
s interaktivním školením 

Na prevenci a zdraví záleží. V Loono navíc věříme, že i prevence může vaše žáky bavit. Nestrašíme statistikami, naopak zábavným a interaktivním způsobem ukazujeme, jak se o sebe, svoje prsa, varlata, mozek i srdce správně starat.

Jak workshop probíhá?

Uspořádáme u vás vzdělávací workshop, na kterém vám studenti lékařské fakulty a mladí lékaři vysvětlí, jak předcházet a včas odhalit nejrůznější onemocnění, i jak se zachovat ve chvíli, kdy potkají vás nebo někoho ve vašem okolí.

Jakým tématům se věnujeme

Prevence rakoviny
#prsakoule

V rámci workshopu #prsakoule učíme, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak případnou rakovinu včas. Školíme na speciálních gumových modelech, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může zkusit nahmatat, jak rakovina vlastně vypadá. Zmíníme i prevenci rakoviny děložního čípku, kůže a střeva a připomeneme, kam a kdy zajít na preventivní prohlídku.

Prevence infarktu
a mrtvice

Na workshopu Žiješ srdcem učíme, jak lidské srdce funguje a jak se o něj správně starat. Vysvětlíme, jak včas rozpoznat infarkt, mozkovou mrtvici a jiná onemocnění, i jak nejlépe pomoci člověku, který se v této v situaci ocitne. Dozvíte se, proč je důležité navštívit každé dva roky praktického lékaře, a jaké to je poslechnout si lidské srdce.

Reprodukční    zdraví

Na workshopu Dole dobrý učíme, jak předcházet a včas rozpoznat sexuálně přenosná onemocnění, i kam zajít, pokud se člověk v této situaci ocitne. Zmíníme také prevenci a léčbu neplodnosti, i dosud tabuizovaná témata inkontinence a erektilní dysfunkce. V neposlední řadě připomeneme různé formy antikoncepce a poučíme návštěvníky o správné technice jejího užívání.

Workshopy  v číslech

1500+
uspořádaných workshopů

170
spokojených škol

80 000
vyškolených lidí

47 případů rakoviny odhalených včas 

Kolik školení stojí?

Hodina workshopu stojí 1 500 Kč nebo máte možnost stipendia.

Veškeré peníze použijeme na pokrytí nákladů spojených se školením, tj. tisk edukačních brožur, cestovné školitelů, amortizaci školících modelů a v neposlední řadě i výrobu propagačních materiálů, tj. placek a nálepek, které od nás žáci dostanou na památku.


Ceny zahrnují školení, cestovné dvou školitelů a veškeré materiály. Ceny jsou bez DPH.

Stipendium

Nemůžete si dovolit pokrýt náklady spojené se školením? Ozvěte se nám. Díky našim partnerům jsme ve výjimečných případech schopni poskytnout až 100% stipendium.

Jak se workshop ve škole líbil?

„Studenty workshop velmi zaujal. Aktivně se účastnili diskusí a příjemně překvapili všeobecným povědomím o prevenci. Projevili okamžitě zájem o další workshopy. Přednášející byli velmi ochotní a profesionální. Studenti se nebáli a hlavně nestyděli sdělit své názory. Workshop rozhodně doporučujeme i dalším školám“
Marie Novotná, SŠSOG Hradec Králové
"Workshop '#prsakoule' jsme realizovali zatím ve dvou třídách 3. ročníku. Celá akce byla velmi pozitivně hodnocena vyučujícími i zúčastněnými studenty. Myslím, že zapojení studentů medicíny v edukaci na školách je skvělou volbou, vedle odbornosti nabízejí středoškolákům i zdání bližšího vztahu díky věkové blízkosti, což se následně projevilo i v otevřenosti pokládaných otázek a důvěře vůči školitelkám. Veliký dík za to, co děláte!"
Lenka Doležalová, Právní akademie Liberec
"Ráda bych Vám co nejsrdečněji poděkovala za úžasné přednášky pro naše studenty a i pro naše zaměstnance, úroveň je skutečně vysoká a každý z účastníků si mnoho odnáší. Ohlasy jsou skvělé, děkuji všem lektorů i za skvělou domluvu a spolupráci!"
Mgr. Kateřina Šmídová, SOU gastronomie

Zajímá vás více? Stáhněte si aktuální nabídku workshopů.

Objednejte workshop pro vaše žáky

Líbí se vám naše aktivity a rádi byste objednali workshop pro vaše žáky? Ozvěte se nám.

Adéla Sedláčková

Kontakt pro workshopy ve školách
produkce@loono.cz

Nejčastější otázky

Co žáci na workshopu či stánku dostanou?
Každý žák od nás dostane edukační manuál a k tomu pro radost i pohlednici, placku, nálepku.

Poskytujete z workshopu i fotografie?
Ano, v případě zájmu zajistíme i fotografa.

Bude během školení prostor i pro dotazy?
Určitě, a to ať během workshopu nebo následně po něm.

Pro kolik žáků je školení vhodné?
Workshopy pořádáme pro celou třídu, tj. pro maximálně 30 žáků. Je však možnost uspořádat více školení po sobě. 

Školíte i v angličtině?
 Ano, a samozřejmě za stejnou cenu.