Loono na akcích a festivalech

Oživte vaši akci školícím stánkem od Loono. Zábavným a interaktivním způsobem ukazujeme,
jak se o své zdraví správně starat.

Jak spolupráce probíhá

Na stánku vám studenti lékařské fakulty a mladí lékaři vysvětlí, jak předcházet a včas odhalit nejrůznější onemocnění, i jak se zachovat ve chvíli, kdy potkají vás nebo někoho ve vašem okolí. Stánek je vhodný pro hudební, kulturní i jiné festivaly, fashion a design markety. Školili jsme ale i na food marketu, sportovních závodech či otevíračkách. 
Podmínky nastavujeme individuálně, ozvěte se nám.

Akce v číslech

9

років існування

150

молодих лікарів і членів команди

3500 

реалізованих воркшопів

140000

вишколених людей

90

врятованих життів

Jakým tématům se věnujeme

Prevence rakoviny

V rámci stánku #prsakoule učíme, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak případnou rakovinu včas. Školíme na speciálních gumových modelech, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může zkusit nahmatat, jak rakovina vlastně vypadá. Zmíníme i prevenci rakoviny děložního čípku, kůže a střeva a připomeneme, kam a kdy zajít na preventivní prohlídku.

Prevence infarktu

Na stánku #žiješsrdcem učíme, jak lidské srdce funguje a jak se o něj správně starat. Vysvětlíme, jak včas rozpoznat infarkt, mozkovou mrtvici a jiná onemocnění, i jak nejlépe pomoci člověku, který se v této v situaci ocitne. Dozvíte se, proč je důležité navštívit každé dva roky praktického lékaře, a jaké to je poslechnout si lidské srdce.

Reprodukční zdraví

Na stánku #doledobrý učíme, jak předcházet a včas rozpoznat sexuálně přenosná onemocnění, i kam zajít, pokud se člověk v této v situaci ocitne. Zmíníme také prevenci a léčbu neplodnosti, i dosud tabuizovaná témata inkontinence a erektilní dysfunkce. V neposlední řadě připomeneme různé formy antikoncepce a poučíme návštěvníky o správné technice jejího užívání..

Duševní zdraví

Na edukačním stánku #dobrenitro učíme, jak nejlépe pečovat o své duševní zdraví. Zdravá mysl je důležitou součástí celkového zdraví. Potřebuje stejnou pozornost jako tělo. Dozvíte se, jaké jsou příznaky duševních onemocnění, jak jim předcházet ale především co dělat, když se příznaky objeví u vás nebo u vašeho blízkého.

Chci objednat školení 

Líbí se vám naše činnost a rádi byste, abychom se zúčastnili vašeho eventu?
Ozvěte se nám!

Lucie Limburská
Kontakt pro eventy

workshopy@loono.cz

Nejčastější otázky

Co návštěvníci stánku dostanou?
Každý návštěvník od nás dostane školící manuá a k němu pro radost i pohlednici, placku a nálepku.

Mohou být na stánku obě témata?
Ano, nejraději bereme s sebou prsa, varlata i srdce.

Bude během školení prostor i pro dotazy?
Určitě, návštěvníci se nás mohou na cokoliv doptat. 

Školíte i v angličtině?
 Ano, a samozřejmě za stejnou cenu.

Máte vlastní stan? Kolik prostoru potřebujete?
Vše záleží na možnostech pořadatele. Rádi využijeme vaše stany, ale můžeme si přivézt svůj vlastní. Na Colours jezdíme se stanem 9x3 m, na menší festivaly nám ale stačí 3x3 m či jedna až dvě školní lavice :-).